Albert Einstein'ın Din Hakkındaki Görüşleri (Çıkartma)

Albert Einstein

Resimdeki söz Şüpheci Melek'ten alınmıştır.

Einstein inançlı mıydı? Şüphesiz değildi, en azından teistik anlamda, ne Museviydi, ne Hıristiyandı, ne de Müslümandı. Ama malum İslamcıların çarpıtma politikasından o da nasibini alarak "inançlı" damgasını yemekten geri kalmıyor. Açıkçası Einstein'ın neye inanıp inanmadığından çok bilime katkıları beni ilgilendirir. Newton da bir inançlıydı diye yer çekiminden feragat etmediğimiz gibi, Einstein'ın da bir yaratıcıya inanması ne İslam'ı haklı çıkarır, ne de Tanrı'nın varlığına kanıt oluşturur. Yine de günümüzde, bilimcilerin büyük oranda dinsizlerden oluştuğu da bir gerçek. En azından dünyada bu böyle. Uluslararası Bilimler Akademisi'nin yaptığı araştırmaya göre biyologların yüzde 65,2'si, fizikçilerin de yüzde 79'u tanrıya inanmıyor (kaynak).

Aynı şey haklarında İslam'a geçtikleri uydurmacasının ortaya atıldığı Neil Armstrong'a, Kaptan Cousteau'ya da yapıldı. Fakat gerçeklerin çarpıtılması ne yazık ki İslam'a daha çok zarar veriyor. Kitaplarında tanrı sözcüğünü kullanıyor diye dillerinden düşürmedikleri Stephen Hawking, "evrenin başlatılması için Tanrı'ya gerek yok" dediğinde 180 derece çark edip, Hawking'e küfürler yağdırmaya başladılar.

Kendilerine buradan sormak isterim. Sizin bu insanların fikirleriyle mi işiniz var yoksa inançlarıyla mı?

Her şeyi de böyle takım tutma mantığıyla yapmayın ki en azından inancınızda samimi olduğunuza inanalım. Ha, başkaları hakkında atıp tutarken, ikide bir komik durumlara da düşmezsiniz hem.
Albert Einstein'ın Din Hakkındaki Görüşleri (Çıkartma) Albert Einstein'ın Din Hakkındaki Görüşleri (Çıkartma) Reviewed by GarajimdakiEjder on 14:32 Rating: 5

2 yorum:

nurhan turhan dedi ki...

islamı yanlış tanımışsınız size Kur an ıkerimin mealini okumanızı tavsiye ediyorum

TtfAİL dedi ki...

Newton Tanrı'ya inanıyordu çünkü 18. yüzyılda BigBang' in oluşması için gerekli olan enerjiyi açıklayabilen mantıklı bir teori yoktu.