Mirgün Cabas'la Her Şey - Karikatür Krizi (3/3)Ercan Akyol: "Einstein'ın bir sözüyle bağlayayım: Hareket halindeki cahillikten daha tehlikeli bir şey yoktur. Bundan güç alıyor arkadaşlar (Mesut Uçakan'ın ajite edici sözleri üzerine söylüyor) gibime geliyor, bu cahilliği harekete geçirmek için.

Ali Nesin: "(Mesut Uçakan'a hitaben) O kadar subjektif, o kadar kendi açınızdan görüyorsunuz ki sözlerinizin arkasında bir mantık, bir akıl yürütme gibi bir şey göremiyorum. Çok duyarlı bir insansınız. Ama alışmanız lazım. Türkiye'de sadece Müslümanlar yaşamıyor. Yahudiler de var, Ermeniler de var, Hıristiyanlar da var. Birçok inançtan insan var. İnançsızlar var. Buna alışmanız gerek. Yoksa birarada yaşayamayız."

Mesut Uçakan: "Azınlıkların kendi inançlarına tahammülsüzlük yok. Asırlardır da olmamış. Onlarla en güzel geçinen Müslümanlardır, en güzel geçinme örneklerini veren de İslam'dır. Ama günümüzde hep Müslümanların inançlarına saldırı var, haklarını gasp etmek var."
Mirgün Cabas'la Her Şey - Karikatür Krizi (3/3) Mirgün Cabas'la Her Şey - Karikatür Krizi (3/3) Reviewed by GarajimdakiEjder on 01:14 Rating: 5

Hiç yorum yok: