İnternet Öcü mü yoksa Yeni Evrimimizin bir Parçası mı?Geçen haftaki Muhabbet Kralı'nın konusu internet bağımlılığıydı. İnterneti hala partner bulma amacıyla kullanıldığını zanneden bazı profesör ve uzmanların "internet zararlıdır" şemsiyesi altında giden program iyice aynı yerde sarmaya başlamışken, programa sonradan katılan, Oyungezer Online'da editörlük yapmış olan Mert Günhan, uzmanların internet kavramından ne kadar uzak olduklarını gösterdi.

Mert Günhan'ın insan evriminin kolektif bilince doğru gittiğine dair sözleri, Waking Life adlı yapımdan tanıdığımız Dr. Eamonn F. Healy'nin fikirleriyle de örtüşüyor.

Kendisine Ekşi Sözlük'te, sivilceli nerd, söylediklerinin altı boş, ne dediğini bilmiyor diyenler olsa da, bir şeylere kafa yormuş, profesörlere bile kafa tutabilen böyle gençleri görmek pek kolay değil (çocuğum olacaksa böyle olsun) :)

Şu bir gerçek ki, belki televizyonculuğu öldürdüğü korkusu ya da otoritenin medya kadar kollarını uzatamadığı bir alan olması nedeniyle, TV'de sürekli internetin tehlikeli bir şey olduğu fikri insanlara aşılanıyor ancak insanlığın geleceği ve fikir özgürlüğünün önemi açısından yeni bir aşama olduğunun bahsi pek geçmiyor.

İnternet öyle pis ve zararlı bir yer ki, iletişim özgürlüğünün gücünden korkan kimileri Facebook üzerinden İhbar Hattı gibi ucube oluşumlar kurarak insanlara temizlik mastürbasyonu yaptırıyor; terör ve şiddet içerikli sayfaları şikayet yoluyla kapattırma adı altında, aslında kendi ideolojilerine ters düşen sayfaları faşizan bir yaklaşımla güya ortadan kaldırıyorlar (fakat bu sayfalar aynı hızla açılmaya devam ediyorlar), buna zararsız dinsiz sayfaları da dahil.
İnternet Öcü mü yoksa Yeni Evrimimizin bir Parçası mı? İnternet Öcü mü yoksa Yeni Evrimimizin bir Parçası mı? Reviewed by GarajimdakiEjder on 12:56 Rating: 5

1 yorum:

Olric dedi ki...

beynim böyle bir yöne doğru aksa çocuk sahipliğinden öte.
teşekkür ederim.