"Meraklı Zihinler" Bize Fazla Gelir!TÜBİTAK Popüler Bilim Kitaplarından, Meraklı Zihinler'in yeni baskısı raflarda. John Brockman editörlüğünde hazırlanan kitap Daniel C. Dennett, Richard Dawkins, Steven Pinker gibi birçok bilim insanı ve özgür düşünürün çocukluklarında onları bilime nelerin yönlendirdiğini, bakış açılarını ve pek çok heyecan verici deneyimlerini anlattıkları denemelerden oluşuyor. Bilimin otoritenin kontrolü altında kısıtlandığı, sorgulamanın ve düşünmenin bile suç sayıldığı bir zamanda, sorgulayan zihinlerin oluşması için adeta bir gıda takviyesi olan bu kitabın basılması 1 Nisan şakası gibi bir durum olmuş.

Kitabın yeniden basılması olumlu olsa da, TÜBİTAK'ın yeni baskısını yapmadığı kitapların arasında basılanların %1'i bile etmiyor ne yazık ki.

Basılmayan tüm kitapları değil ama yoğun istek görenleri, o da silah zoruyla, baskıya alıyorlarmış gibi bir durum var. Bu yüzden okumak isteyip de baskısı olmadığı için ulaşamadığınız kitaplar varsa TÜBİTAK'a baskı yapmaya devam edin, bunların ittirilip kaktırılmadan başka türlü yapacakları yok. (İletişim için: bhi@tubitak.gov.tr)

Bu kitabı da tükenmeden almanızı hatta birkaç tane alıp kütüphanelere, okuma ihtiyacı olanlara göndermenizi öneririm. Okuduktan sonra sahafa vermeniz, bir başkasının okuma şansını artıracaktır. Sonrası ne olur, meçhul çünkü.
"Meraklı Zihinler" Bize Fazla Gelir! "Meraklı Zihinler" Bize Fazla Gelir! Reviewed by GarajimdakiEjder on 15:03 Rating: 5

1 yorum:

derbay dedi ki...

Çok güzel bir duyuru oldu, teşekkürler. 'Tez alına' diyorum.