Cem Adrian'dan İkiyüzlü Ahlak Dedektörü Gibi Klip: YalnızlıkMüslüman ülkede böyle şey nasıl olurmuş! Mastürbasyon yapan bir gencin (ki üstü kapalı görüntüler, mastürbasyonu bilmeyen biri kesinlikle olan biteni anlayamaz) ve bir transgender'ın göründüğü ve sadece Youtube'da yayımlanan Cem Adrian'ın "Yalnızlık" klibine gelen yorumlar ahlak bekçilerinin gerçek yüzlerini ortaya koydu tekrar.

Salt mastürbasyon sahnesi değil, bir travestinin gözükmesi bile rahatsızlık veriyor ve "bunun ne işi var!" diye sorgulanıyor (müslümanlar mastürbasyon yapmazlar, travesti/transeksüel de olmazlar çünkü) ve tıklamadıkları sürece görmek zorunda kalmayacakları bir şeyin "ortadan kaldırılması" için tepki veriyorlar.

Klibin yasaklanması için sosyal medyada kampanya başlatanlara Adrian twitter hesabından şöyle yanıt verdi:

"Videomdaki masturbasyon sahnelerine eleştirilere istinaden... Asıl Soru: Siz hiç yapmıyor musunuz? değil... "Haftada kaç kere" Ayrıca Ben hiç bir eserimi tv ya da radyolar için üretmedim. Daha çok yayınlanmak için yapılan riyakarlıklardır müziği bu hale getiren. Politikalara yaranmak için kendini küçülten medya kadar, medyaya yaranmak için kendini küçülten müzisyenler de suçludur bu halden. Ve geçen günlerde duyduğum bir sözdür. "Ben aynaya utanmadan bakmayı seviyorum"

İnsana dair olguların bu kadar tepki almasını ise yokmuş gibi yaptıkları kirli içyüzlerine (ki muhafazakar toplumlar için cinsellik kirli ve bahsedilmemesi gereken, yok gibi yapılan bir şeydir. İlişkiden sonra mutlaka temizlenmek gerekir bu nedenle.) ayna tutulunca, araba farı görmüş tavşan gibi kalmalarına bağlıyorum.

Ha, bunlardan başka, bir de müzik vardı galiba?
Cem Adrian'dan İkiyüzlü Ahlak Dedektörü Gibi Klip: Yalnızlık Cem Adrian'dan İkiyüzlü Ahlak Dedektörü Gibi Klip: Yalnızlık Reviewed by GarajimdakiEjder on 19:10 Rating: 5

Hiç yorum yok: