Çocuklarla Evrim Atölyesi (Ankara ve İzmir)

TÜBİTAK'ın evrim kitapları da dahil olmak üzere popüler bilim serisi kitaplarının basımını tamamen durdurması gibi kara haberlere rağmen, güzel gelişmeler de oluyor. Evet, yeni nesil gelmiş geçmiş en önemli bilimsel eserlere kendi dilinde ve ucuza ulaşamayacak belki, ama "Evrim Atölyeleri"yle evrim gerçeğinin farkında olarak yetişen bilinçli bir nesil, karanlığa karşı bizler için umut ışığı olacak. İstanbul'dan sonra bu gurur verici projenin ikinci ayağı Ankara'da ve İzmir'de düzenleniyor. Büyükleri hala "maymundan geldiysek niye şimdiki maymunlar insan olmuyor"da takılıp kalmışken, "dünyadaki bütün canlıların ortak ataları var" diyen çocukların sayısının artacak olması gerçekten sevindirici! (bkz. aşağıdaki video)

Çocuklara, yaşamın tarihi çizgi filmler, belgeseller, resimler ve deneylerle bu kez Ankara'da anlatılacak. Farklı yaş gruplarındaki çocuklar bir yandan yaşama dair sorgulamayı öğrenirken bir yandan da keyifli vakit geçirecekler.

Yeni Nesil Bizimdir Kolektifi'nin düzenleyeceği etkinlikler 5-8 yaş grubu için 27 Ocak 2013 saat 13.00'da Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde, 9-13 yaş grubu için 3 Şubat 2013'te saat 13.00'da Batıkent Nazım Hikmet Kültür Evi'nde gerçekleştirilecek.

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için;

Ankara NHKM
Karanfil 2 Sk. No: 58
Kızılay
0312 4175659

Batıkent NHKE
TRT Elele Sitesi
1989. Sk. No: 2
Batıkent
0312 3856270

E-posta: yeninesilbizimdir@gmail.com

http://evrimsempozyumu.org/node/150


GÜNCELLEME: Bir atölye çalışması da İzmir'de gerçekleştirileşecek. Bilgi için.

İstanbul'daki atölye çalışmasının görüntüleri

Çocuklarla Evrim Atölyesi (Ankara ve İzmir) Çocuklarla Evrim Atölyesi (Ankara ve İzmir) Reviewed by GarajimdakiEjder on 19:02 Rating: 5

Hiç yorum yok: