Aileden Üniversiteye Ezberbozan bir Ceza!

Öğrencisini kendi yaptıklarından sorumlu reşit bir birey yerine koymak yerine, afiş ve pankart astığı iddiasıyla, bir lise öğrencisiymiş gibi ailesine şikayet eden İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi yönetimine, kınama cezası verdikleri öğrencinin ailesinden hiç beklenmedik bir tepki geldi ve aile bireyleri İletişim Fakültesi Dekanı'na ibretlik bir kınama cezası verdi. Bu alkışlanası ailenin, kınama metinlerinde sunduğu 5 gerekçe maddesi, öğrencilerini birey bile saymayıp sadece para kaynağı olarak gören, ifade haklarını hiçe sayan, evrensel üniversite kavramına aykırı olarak bilimden ve ifade özgürlüğünden fersah fersah uzak olan tüm üniversitelere bir ders olmalı!

Bu ülkede ifade özgürlüğüne önem veren üniversite çok az, ama kendi çocuklarının ifade özgürlüğüne önem veren bir aile belki de türünün nadide bir örneği. Bu yüzden, çocukları üniversitede eğitim gören ailelere örnek teşkil etmesi gerektiğini düşünüyorum.
Büyük hali için görüntünün üzerine tıklayın

Kaynak: SoL/Balıkbilir
Aileden Üniversiteye Ezberbozan bir Ceza! Aileden Üniversiteye Ezberbozan bir Ceza! Reviewed by GarajimdakiEjder on 17:09 Rating: 5

Hiç yorum yok: