Genç Deha Elif Bilgin'e Destek Olma Sırası Bizde!


Muz kabuklarının biyoplastik üretiminde kullanılması projesiyle popüler bilim dergisi Scientific American'ın "Science in Action" ödülünü almaya hak kazanarak gurur kaynağımız olan, lise öğrencisi Elif Bilgin, Google Bilim Fuarı'ndaki binlerce katılımcı içinden 15 küresel finalist arasına girmeyi başarmıştı. 30 Ağustos'a kadar sürecek olan internet oylamasında 15 finalistten biri "Büyük Ödülü" alacak. Bu genç dehaya destek olma sırası bizde! 

Aday videoları arasında Elif'in fark edilir bir oranda yüksek hit almış olması sevindirici olduğu kadar, projesinin de ne kadar dikkat çektiğinin bir göstergesi. Onu Galapagos Adaları ve CERN'e götürecek olan bu ödülü de alması işten bile değil!

 https://www.googlesciencefair.com/en/2013/

 
Oy vermek için "Creating Bioplastics from Banana Peel" yazan mavi kutucuğu bulup Vote yazısına tıklamanız yeterli. Yalnızca tek oy verme hakkınız var.
Genç Deha Elif Bilgin'e Destek Olma Sırası Bizde! Genç Deha Elif Bilgin'e Destek Olma Sırası Bizde! Reviewed by GarajimdakiEjder on 13:54 Rating: 5

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Hocam elife destek oldum bu arada bir şey daha sorucam video çevirilerimi istediğiniz gibi paylaşın demişsiniz ama Richard Dawkins bu tür videolara telif hakkı koymuş olabilirmi?

GarajimdakiEjder dedi ki...

Eğer ulusal bir kanala ait programsa silinebilir, çoğu da öyle oldu. Dawkins'le ilgisi yok bu durumun, kanalla ilgisi var.